تميز كردن روكش چرم ماشين
روش شستشوی روکش صندلی اتومبیل

اگر ماشین سواری شخصی دارید حتما یکی از دغدغه هايتان تمیز کردن داخل ماشین و صندلی های ماشین (تميز كردن روكش چرم ماشين) است .معمولا بعد از چند روز استفاده مداوم از ماشین سواری صندلی ها کثیف می شوند و نیاز به نظافت دارند.بعضی از افراد هیچ تمایلی برای خرید روکش صندلی ماشین ندارند و استفاده از خدمات کارواش در محل میتواند نیاز آن ها را به پاکیزگی ماشین برطرف کند. روکش صندلی چرمی اتومبیل هم از آن دسته مواردی است که مرتبا نیاز به بازبینی و تمیز کردن دارد. با ما تا آخر این مطلب همراه باشید تا روش روش شستشوی روکش صندلی اتومبیل را یاد بگیرید .اول از همه باید با جارو برقی که مکش آن زیاد است داخل اتومبیل را جارو کنید. سعی کنید قسمتهای کناری، درزها، لابه لای صندلی ها، پشت صندلیها و خلاصه همه جا را به دقت جارو بکشید. یک سطل آماده کنید. در آن آب ولرم و مایع شستشو بریزید .اسفنج بزرگی انتخاب کنید و در مایع این سطل فرو ببرید. تمام سطح صندلی را با این مایع شستشو دهید. حرکات دستتان  در تمامی جهات باشد.بعد از اینکه کار شستشو پایان یافت ، صندلی را با یک پارچه تمیز خشک کنید .تمام صندلیهای اتومبیل را با همین روش بشویید .بعد از شستشوی کامل یک ساعت درب ماشین را باز بگذارید تا نم صندلیها از بین برود. مایع تهویه چرم را که از قبل آماده کرده اید، روی اسفنج تمیزی بریزید و روی تمام قسمتهای صندلی بکشید. سپس نیم ساعت دیگر دربهای ماشین را باز بگذارید تا جریان هوا به راحتی در داخل اتومبیل گردش کند .
اما برخی دوست دارند بلافاصله و بعد از خرید اتومبیل شان ، برای آن روکش پارچه ای بخرند .روکش های پارچه ای را هم می توان شست و تمیز کرد. برای شستن روکشهای پارچه ای اتومبیل شخصیتان به شکل زیر عمل کنید.اول تمام صندلیهای ماشین را جارو بکشید.این کار را با دقت هر چه بیشتر انجام دهید. سپس از دستگاه بخار شو یا دستگاه مبل شویی استفاده کنید. دستگاه بخار شو را از مایع شستشو و آب پر کنید و روشن کنید .تمام سطوح روکش اتومبیل را با دستگاه بخار شو بکشید .بعد از اتمام کار ، درب ماشین را باز بگذارید تا نم صندلی ها خشک شوند .
هیچ گاه از اسفنج برای تمیز کردن صندلیها استفاده نکنید .چون روکشها از نوع پارچه هستند نم اسفنج در آنها می ماند و کامل خشک نمی شود پس روکش ها لک می شوند. همچنین از برس زبر و خشن هم استفاده نکنید چون باعث نخ کش شدن روکش پارچه ای صندلی ها می شود.
اما یکی از دوستانم برای شستشوی صندلی ماشین روش خاص خود را دارد .او می گوید :این روش معجزه می کند به خصوص اگر صندلیهای ماشین لک شده باشند و لکه ها قدیمی شده باشند.در یک شیشه مثل شیشه های اسپری شیشه شو ، صابون مایع و سرکه سفید بریزید. بعد از جارو کردن ماشین ، از این ترکیب روی قسمتهای لکه دار صندلی اسپری کنید .سپس با برسی نرم چند با بکشید تا لکه از بین برود .بعد با پارچه ای تمیز آنرا خشک کنید .در آخر اگر متوجه شدید صندلی ماشین نم دار شده است ،مدتی دربها را باز بگذارید تا داخل اتومبیل به طور کامل خشک شود.
بوی بد داخل ماشین را چگونه از بین ببریم؟
داخل ماشین ممکن است خوراکی یا مایعات ریخته شود که اگر بلافاصله تمیز نشود، می تواند سبب بوی بد صندلیهای ماشین شود.اما برای از بین بردن این بوی بد شما می توانید از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین را با چند فنجان آب ولرم مخلوط کنید و روی صندلیها بریزید. حال با برس نرم و کوچکی شروع به تمیز کردن صندلیها کنید. حرکات دستتان باید در هر چهار جهت باشد. بعد از اتمام کار ، با پارچه تمیز و نم این محلول را پاک کنید. ممکن است جوش شیرین هنوز و بعد از انجام تمام این مراحل روی روکش ماشین مانده باشد. در این مرحله دوباره از جارو برقی استفاده کنید تا تمام ذرات جوش شیرین از روی روکش پاک شود. نیم ساعت دربهای ماشین را باز بگذارید تا نم صندلیها خشک شود .ماشین شما مثل روز اول شده و انتظار شما را می کشد

نام دارنده سایت

قالیشویی آرش
کارخانه قالیشویی آرش در تهران با بیش از 30 سال سابقۀ کاری در شستشو، تعمیر و ریشه دوزی فرش


سایر وب سایت های این مجموعه

http://www.ghalishoe.ir
https://carpet-washing.ir
https://sepidcarpet.ir